رژیم غذایی برای بیماران مبتلا به سلیاک

بیماری سلیاک

رژیم غذایی برای بیماران مبتلا به سلیاک

بیماری سلیاک چیست؟

بیماری سلیاک عدم تحمل همیشگی روده بزرگ نسبت به غذاهای دارای گلوتن مانند پروتئین موجود در گندم، چاودار، جو و احتمالا جو دوسر می باشد.
در بیماری سلیاک که هنوز درمان نشده دیواره ی روده ی کوچک آسیب دیده و باعث مسطح شدن پرزهای کوچک شبیه انگشت موجود در دیواره روده که ویلی(Villi) نام دارند می شود.

سلول های موجود بر روی این پرزها وظیفه تجزیه و جذب مواد مغذی غذاها را بر عهده دارند. همین امر منجر به کمبود ویتامین ها،مواد معدنی ،بعضی اوقات کمبود پروتئین،کربوهیدرات و چربی می شود.حدود ۱۰% از بستگان درجه یک کسانی که به بیماری سلیاک مبتلا هستند مانند (مادر و پدر، خواهرها و برادرها ، فرزندان) نیز به بیماری سلیاک دچار هستند.
بیماری سلیاک، عمدتا بیماری سفیدپوستان است. در گذشته سلیاک فقط به عنوان یک بیماری دوران کودکی شناخته می شد که نشانه های آن در کودکان بسیار کم سن، با مصرف مواد غذایی دارای گلوتن بروز می کرد. امروزه این بیماری افراد را از نوزادی تا سنین بالاتر تحت تاثیر قرار می دهد.خیلی از این بیماران ممکن است در دوران کودکی هیچ مشکلی نداشته باشند و لی نشانه های بیماری سلیاک در دوران نوجوانی، جوانی و یا بزرگسالی بروز کند. علاوه بر این، نشانه های این بیماری ممکن است بسیار ناچیز و غیرمعمول باشند و یا حتی می تواند به صورت بالینی خاموش باشد.

علایم و نشانه های بیماری سلیاک

در لیست زیر شما نشانه هایی را مشاهده می کنید،این نشانه ها ممکن است به صورت تکی یا ترکیبی از چند نشانه بروز پیدا کند:
– خستگی، احساس ضعف، بی حالی
– کم خونی (درصورتیکه به درمان های متعارف پاسخ ندهد، تا زمانی که تشخیص درست داده شود و رژیم غذایی بدون گلوتن شروع شود)
– نفخ و اتساع شکم
– اسهال – این نشانه در هر سنی ممکن است اتفاق بیفتد و اغلب قبل از تشخیص بروز می کند.
– یبوست – برخی مبتلایان این حالت را بیشتر از اسهال تجربه می کنند.
– درد و نفخ شکم
– تهوع و استفراغ
– کاهش وزن – در برخی موارد افزایش وزن.
از آنجا که نشانه های بیماری های دیگر می تواند شبیه به نشانه های سلیاک باشند، تشخیص درست بیماری سلیاک تنها به کمک معاینه دیواره ی روده و مشاهده آسیب دیدگی امکان پذیر است.
این تشخیص از طریق نمونه برداری (بیوپسی) از روده ی کوچک امکان پذیر است. نمونه برداری (بیوپسی) حتما باید قبل از شروع رژیم غذایی فاقد گلوتن انجام شود. شروع رژیم غذایی بدون گلوتن شرایط تشخیص بیماری سلیاک و بررسی های بعدی را با مشکل رو به رو کرده و حتی می تواند منجر به نتایج منفی و اشتباه شود.
همچنین این تشخیص شامل آزمایش خون(سرولوژی) نیز می باشد.

شروع این نوع رژیم غذایی  ممکن است تشخیص بیماری های دیگر با نشانه های مشابه را به تاخیر اندازد. اگر کسی از بستگان نزدیک شما به بیماری سلیاک مبتلا هستند و یا در گذشته به علت کم خونی مورد درمان قرار گرفته اند، بسیار مهم است که در مورد احتمال وجود بیماری سلیاک با پزشک خود مشورت کنید.

درمان بیماری سلیاک

بیماران مبتلا به سلیاک همیشه در طول زندگیشان به گلوتن حساس باقی می مانند بنابراین آنها هیچ وقت درمان نمی شوند.حتی اگر نشانه های بیماری از بین برود کماکان در صورت استفاده از مواد غذایی دارای گلوتن امکان آسیب به روده وجود دارد. هرچند پس از حذف گلوتن از رژیم غذایی، اختلالات دیواره ی روده از بین می روند و نهایتا مشکلات ایجاد شده در اثر کمبود مواد مغزی حل می شوند. معمولا این روند چند ماهی طول می کشد اما در برخی موارد می تواند چندین سال طول بکشد.این بیماری در صورت استفاده از گلوتن عود می کند. دوران نقاهت بیماران مسن تر اغلب بیشتر طول می کشد.
بیماران مبتلا به سلیاک تا زمانی که رژیم غذایی بدون گلوتن خود را رعایت کنند ،می توانند در سلامت کامل به زندگیشان ادامه دهند.

محصولات ارگرن چگونه به بیماران سلیاکی کمک می کند؟

ارگرن دارای گستره کاملی از محصولات بدون گلوتن است. این محصولات برای بیماران سلیاک در هر ساعتی از شبانه روز مناسب و لذت بخش هستند.برای صبحانه می توانند پنکیک گندم سیاه با میکس غلات صبحانه را امتحان کنند. مبتلایان به سلیاک برای نهار می توانند از ساندویچ با نان مخلوط یا یک کاسه از انواع پاستا های ارگرن در کنار خانواده لذت ببرند و وعده غذایی خود را با دسر تهیه شده از پودر کیک ارگرن به اتمام برسانند.
این اطلاعات فقط برای استفاده ی عمومی ارائه شده است.قبل از شروع هر گونه رژیم غذایی لطفا با پزشک خانواده خود مشورت نمایید.